Milyen módszereket vethetünk be a vizes falak ellen?

1. Aquapol technológia
Ez a falszigetelési mód a ma ismert szigetelési eljárások között az egyik legmodernebb és leggazdaságosabb szigetelési forma, a csúcstechnológia ötvözete a költséghatékonysággal.
Az épületben egy készülék kerül elhelyezésre, mely megszünteti a falazóanyag kapillárisainak felülete és a vízmolekulák közötti kapcsolódást (felületi feszültség), így a víz felfelé tartó áramlási iránya megváltozik, és saját súlyánál fogva visszakerül a talajba.
Amíg a készülék az épületben van, addig a víz kapilláris úton a falazatban nem tud felhatolni. Alkalmazásakor nincs szükség bontásra. A készülék felszerelése, a beállítások és a szükséges mérések elvégzése mintegy 3-4 órát vesz igénybe.

2. Lemezbesajtolás
A felszivárgó talajvíz útját úgy vágjuk el, hogy a téglasorok közé speciálisan kiképzett, korrózióvédelemmel ellátott, görbékkel egymásba kapcsolódó acéllemezt préselünk be.
Az alap egy erős acélkoronát kap, melynek tartóssága még agresszív talajvíz ellen is védelmet nyújt.
A szigetelés elvégzése után, mivel a fal nem kap vízutánpótlást, természetes párolgással oldalirányba megkezdődik a fal száradása.

3. Magasnyomású injektálás
Meghatározott távolságokban 12 mm átmérőjű furatokat készítünk a falazatba, majd ezekbe magasnyomású injektáló szelepeket (packereket) rögzítünk.
Ezután egy speciális géppel 1-300 bar nyomással injektáljuk be a szigetelőanyagot, mely függően a fal anyagától, nedvesség tartalmától, lehet szilikon, műgyanta, vagy kovásító oldat.
E technológiával utólagosan kiváltható a vízszintes és a függőleges szigetelés is.